NATO-Euroopa Liidu Ümarlaud 2020

Täna,  10. septembril 2020.a. kell 09.30 algab Tallinnas Park Inn by Radisson Meriton hotellis (Toompuiestee 27) Eesti NATO Ühingu korraldusel kaheksas NATO-Euroopa Liidu Ümarlaud. 

Sellele järgneb 2-päevane Põhja-Atlandi Nõukogu (NAC) töö simulatsioon Saka mõisas Ida-Virumaal ja ettekandekoosolek Narva Muuseumis teemal „Kuidas saavutada konsensust Alliansis?“. Tegemist on rahvusvahelise konverentsiga, mille eesmärk on tõsta noorte inimeste teadlikkust rahvusvahelise julgeolekupoliitika valdkonnas.
Sel aastal on konverentsi fookuses kollektiivkaitse ja küberturvalisus pandeemia olukorras, tuleviku sõjapidamise ning Arktika geopoliitika teemad. Arutelu all on globaalne julgeolek ajal, mil NATO väljakutsed pole otseselt seotud sõjaliste konfliktidega, kuid nõuavad siiski Alliansi sekkumist. Samuti NATO ja Euroopa Liidu koostöö küberkaitses ja selle mõju meie igapäevasele tegevusele.
Uue teemana julgeoleku vallas on esile kerkinud riikide huvid Arktikas, millest on saamas 21. sajandi geopoliitiliste vaidluste keskpunkt. Mainitud teemadel debateerivad mõjukad, rahvusvaheliselt tunnustatud eksperdid Eestist, Norrast, Saksamaalt ja Belgiast.
NATO Avaliku diplomaatia osakonna programmijuht Eric Povel: „ NATO ja Euroopa Liit jagavad ühist julgeolekuruumi. Me töötame koos hübriidohtude tõrjumisel, mereseaduste raames ning jagame reaalajas informatsiooni küberrünnakute kohta“. Eric Povel lisas, et Tallinna konverents tõestab veelkord kui oluline on meile NATO ja Euroopa Liidu koostöö.
Ürituse avapäeval Tallinnas osaleb ligi 90 tudengit, Eestis paiknevate suursaatkondade esindajad ja eksperdid kokku kahekümnest riigist. Ida-Virumaa seminaridest võtab osa tudengeid 12 riigist, lisaks veel veebi vahendusel noori viieteistkümnelt maalt.
NATO-Euroopa Liidu Ümarlaua korraldaja on Eesti NATO Ühing koostöös NATO peakorteri, Friedrich Eberti Fondi, Eesti kaitseministeeriumi ja välisministeeriumiga.
10.septembril on konverents jälgitav Eesti NATO Ühingu inglisekeelses Facebookis  ja Postimehes https://maailm.postimees.ee/7058942/nato-euroopa-liidu-umarlaud.

See sait kasutab küpsiseid. Selle saidi kasutamist jätkates nõustute nende kasutamisega.
Продолжая использовать наш сайт, вы соглашаетесь на использование cookie.