EPAS seminar Brüsselis

Kaasaegsetele kriisidele omane “infodeemia” näitab, kui mastaapne ja ohtlik võib infomõju meie jaoks olla. Väärinfo levitamise kampaaniad on ohuks demokraatlikele protsessidele. Vaja on kiiret võitlust desinformatsiooni vastu. Euroopa Parlament on võtnud eesmärgiks tagada ligipääs usaldusväärsele informatsioonile kõikide inimeste jaoks. Suurt panust kriitilise mõtlemise oskuste arendamisse ja väärinfo tuvastamisse teeb Euroopa Parlamendi Ambassador Schools programm. Kevade viimasel päeval Brüsselis toimunud EPAS seminaril arutlesid Eesti, Prantsusmaa ja Tšehhi kooliõpilased kaasaegse küberruumi peamiste ohtude üle ning tõid välja sammud, kuidas ületada desinformatsiooni kahjulikku mõju avalikule arvamusele. Eesti koondisse kuulusid viie kooli õpilased Tallinnast, Tartust ja Narvast. Tegemist oli esimese EPAS seminariga peale pandeemiast tingitud pausi. Täname Euroopa Parlamenti kutse ning noorte seminaride meeskonna liikmeid huvitava ja hariva õppeürituse eest!
Üks konverentsi esinejatest oli meie üheteistkümnenda klassi õpilane Nicole-Marie Gorlach.

Konverentsil osalejad, 11. klassi õpilased:

• Milena Gelfond
  • Nicole-Mari Gorlats
  • Allan Viderman
  • Milena Skorodumova

Ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Dmitri Rõbakov.