TU BI SHVATI PÄEVADEL PAIGALDATI KOOLI VERTIKAALNE TALU

„Tervislik toitumine tulevikutehnoloogia kaudu“  Tallinna Juudi Koolis. Bioloogiakabinetti on paigaldatud vertikaalne talu.

City Farm OU on taimede vertikaalseks kasvatamiseks mõeldud seadmete arendaja (vertikaalsed farmid).

See on uus suund põllumajanduses, mis toob taimede kasvatamise põldudelt ja kasvuhoonetest kompaktsetesse kõrgtehnoloogilistesse vertikaalfarmidesse, mida kasutatakse siseruumides klassiruumides või sööklates.

4.-8. klassi õpilased hakkavad bioloogiaõpetaja Rosalia Gaponi juhendamisel ja Aleksei Farberi range järelevalve all kasvatama kooli talus mitut tüüpi taimi, kasutamata putukaid ja taimekaitsevahendeid tõrjuvaid kemikaale. Sellises farmis filtreeritakse sinna sisenev õhk, vesi segatakse puhaste väetistega ja ka filtreeritakse ning paigalduses kasutatav LED-valgusti on spetsiaalselt taimede kasvatamiseks mõeldud. Mulla asemel on mahepressitud džuudist matid või pressitud kookoshelveste potid, nii et ei istutamisel ega talu igapäevasel kasutamisel ei teki mustust.

Vertikaalses talus kasvavad taimed palju kiiremini kui traditsioonilises kasvatamises. Õpilased viivad läbi laboritööd ja söövad saaki.

Tallinna Juudi Kool tänab City Farm OU-d ja Aleksei Farberit (4. klassi õpilase isa) võimaluse eest kasutada koolis kaasaegseid tehnoloogiaid.

TJK – vertikaalise talu
TJK VERTIKAALNE TALU